среда, 13 марта 2019 г.

Про нас пишуть




Самопідготовка:

«Єдиний шлях, що веде до знань - це діяльність»


Вихователь: Семенець О.В.


Мета: Організувати самостійнопізнавальну діяльність школярів школярів з виконання домашнього завдання; формувати позитивну мотивацію навчально-пізнавальної діяльності, використовуючи активні форми і методи навчання  виховання; формувати навички роботи учнів у парах, закріплення знань, одержаних на уроці.

Обладнання: Підручники, зошити, мультімедийна дошка, ноутбук,конспект самопідготовки.
Завдання:
Освітні
Розширювати, закріплювати і систематизувати знання дітей, тренувати учнів в застосовування отриманих знань на уроці.
Розвиваючі: створити умови для розвитку пам’яті, уваги, мислення, мовлення вихованців. Створити умови для розвитку творчих здібностей учнів, вчити раціонально, витрачати час на кожен предмет.
Виховні: виховувати навички культури розумової праці, самоконтролю, само організації, працьовитості, самостійності і старанності, почуття часу, закріпити навички самоосвітньої роботи; виховувати бажання досягти поставлених цілей.
Форми роботи: Колективна робота і робота в парах.
Хід самопідготовки
Організаційний момент
Приготування робочого місця дітьми.(потрібних книг, зошитів, письмового приладдя, розташування їх у певному порядку на робочому столі).
Вихователь: Діти розпочинаємо нашу самопідготовку, у нас присутні гості, будь ласка привітайте їх своєю усмішкою.
Психологічний настрій:
Діти будь ласка поверніться і подивіться в очі один одного, посміхніться и побажайте один одному успіху та бадьорого настрою на сьогоднішній вечір. А зараз подивиться на мене. Я теж бажаю вам працювати дружно та відкрити для себе щось нове.
Основна частина:
Вихователь: Підручники та зошити лежать в тому порядку, в якому ми будемо виконувати домашнє  завдання.
Ви сьогодні працюєте в парах, з сусідом по парті, ви обмінюєтесь зошитами для взаємо перевірки. В кінці самопідготовки кожен з вас оцінить свою роботу і відповість на запитання (чи задоволений я своєю роботою?)
Домашнє завдання на дошці та у ваших щоденниках. Давайте раціонально розподілімо час, за якій ви повинні виконати домашнє завдання на кожен предмет.
Рос. Мов- 15 хв.
Світ. Літ-20 хв.
Я впевнена, у вас все вийде. Ви впорайтесь з завданням. Є така крилата фраза «Не соромно не знати, соромно не вчитися». Як ви зрозуміли цей вислів?(погано коли людина не має знань но ще гірше коли вона не прагне їх отримувати, коли не прагне ніяких зусиль, щоб пізнати нове для себе).
Я пропоную сьогоднішню самопідготовку провести під девізу «Єдиний шлях, що веде до знань- це діяльність»
Ось і ми з вами будемо розвивати свій розум, зараз виконуючи завдання з предмету Рос. мов.
Слайд: правила «Односоставные предложения», «Виды предложений построению грамматической основы» Упр.153; Прочитали, разобрали.
Виписать из текста односоставные предложения, обозначая грамматические основы. Начинаем работу, сели ровненько, спинки держим прямо. Записываем число 18 декабря, Домашняя работа. Дети выполняют самостоятельно, письменно. А сейчас дети, я прочту вам стихотворение, а вы внимательно послушаете и ответьте мне на вопрос.
 «Когда тобою решено добиться благородной цели
То остаётся лишь одно.
Осуществить мечту на деле.
Иди вперёд своим путём
Назовите мне односоставные  предложения в этом стихотворение.
Ответы детей: К тому же я хочу, что бы эти слова были руководством  к действию вашей дальнейшей жизни.
Физ.хв на 15-20 хв. Самопідготовки.
Переходимо до наступного предмету Світ. Літ.
Біографія: Омар Хайям «Зі східу світло». Читаємо текст і відповідаємо на питання в кінці тексту.
Оцінювання: А зараз діти оцінить свою роботу і дайте відповідь на питання з табл. Діти заповнюють табл.
Підсумок: Наведіть порядок на своїх партах робочих місцях, скажіть, все ми з вами виконали з того, що запланували?
Відповідь дітей.
-Молодці!
Скажіть будь ласка яке скоро свято. Св. Миколай любить старанних та слухняних  діток, і за це їм дарує солодощі.
За зерніть під свої парти, може і ви щось отримали?
Ви заслужили на маленький відпочинок.
Релакс






                        Брейн-ринг
«Ми за здоровий спосіб життя»
  Вихователь: Семенець О.В.  

Брейн-ринг 7-8 клас
                  Ми за здоровий спосіб життя.
Мета:
Формувати в учнів розуміння важливості здоров’я; прищеплювати навички збереження здоров’я, обачливого й відповідального ставлення до себе; навчити підлітків аналізувати й пізнавати себе; застерігати дітей від шкідливих звичок; виховувати почуття милосердя,доброти,співчуття.
Обладнання: мультімедийна дошка,ноутбук,клей,ножиці,аркуши, кольорові олівці,фломастери,підручники з Основи Здоров’я,конспеут гри та стеівка.
Завдання:
1.Стимулювання пізнавальної  активності конкурсностью, змагальним характером гри.
2. Активізація розумової діяльності учнів.
3. Удосконалення навичок, необхідних для підвищення творчої активності.
Ведуч.: Вірш “Здоров’я”. Надія Красоткіна.
Здоров’я- розкіш для людини,найбільша цінність у житті, як є здоров’я день при днині,можливість є йти до мети. Тоді є  радість ,щастя,диво. Краса у крапельці роси. Тоді людина  йде щасливо, серед безмежної краси.
Й чарівність світу відчуває. Для неї в хмурість - дні ясні. Вона всі труднощі долає й співає радісні пісні.
Вона – здорова. Це чудово. Бо їй нічого не болить. Вона добро  творить готова. І це прекрасно  можно жити !
Умови гри:  Гра називається “Брейн-ринг. Діти діляться за жеребном на команди і вибирають капітана, а також придумують назву  команди.
Гравці команди які знають відповідь на питання,піднімають руки, а капітан вибирає, хто буде відповідати. За неспортивну поведінку-вигуки,шум,зауваження – команди будуть забирати зароблені бали.
Гра складається з 7 раундів.
1.     Гонка за лідером
2.      Чи знаєш ти?
3.     Заморочки з бочки
4.     Роби, як я, роби краще
5.     Питання від вчителів
6.     Конкурс капітанів
7.     Робимо рекламу

Всім гравцям удачі. Поїхали.
Перший раунд  Гонка за лідером. Кожній команді задається  по 10 питань. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Якщо протягом 5 секунд після оголошення питання команда не дає відповіді, право отримує команда суперника.
Питання 1 команди:
1.     Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в середньому на 17 років (Життя)
2.     Одна нога тут, інша там (шпагат)
3.     Приз переможця  (нагорода,кубок)
4.     Фахівець у галузі фізичної культури,наставник  спортсменів (тренер)
5.     Горів в траві ліхтарик золотистий, потім зник, згас і перетворився в пух? Що, це? (кульбаба)
6.     Нестача вітамінів в організмі? (авітаміноз)
7.     З хутра яких тварин роблять лікувальний одяг?(собача і верблюжа)
8.     Символ олімпійських ігр?(5 переплетених кілець)
9.     Раціонально розписання часу протягом доби це ?(режим)
10.                       Продовжіть приказку: "Чистота-запорука" (здоров'я)
Питання 2 команди:
1.     Здоровя  в аптеці (не купиш)
2.     Чоловік, якому море по вуха(плавець)
3.     Лижна гонка із стріляниною (біатлон)
4.     Спортсмен, що піднімає однією рукою слона?( шахіст)
5.     Сік, якої рослини зупиняє кровотечу?( грицики)
6.     Не гуслі , а на них грають, не льон, а їх тріпають?(нерви)
7.     Повсякденний вид спорту для великої частини людства (ходьба)
8.     Країна-батьківщина Олімпійських ігор(Греція)
9.     Як називається будь-яке масове захворювання людей(епідемія)
10.                       Дуже важливий внутрішній орган, який більше за інші потерпає від паління (Легені)
Другий раунд «Чи знаєш ти?» 
Питання першій команді: 

1.     Назвіть батьківщину тютюну (Америка
2.     Як і коли тютюн потрапив до Європи?(XV ст. після відкриття Америки Колумбом, який і завіз його до Європи) 
3.     Як називається процес формування наркотичної залежності через поступове збільшення дози наркотичної речовини? (звикання
4.      Велика червона квітка, з листків і стебел якої отримують дуже сильний наркотик,а насіння якої вживаються в їжу(Мак
5.     Як стародавні греки називали людину, що страждає на заціпеніння (Наркоман, від грецької narke- заціпеніти, mania-потяг)
6.     На думку А.П.Чехова,горілка,хоч і біла, робить червоним ніс. А що вона чорнить?(репутацію)
7.     Вирішальна характеристика зовнішності для баскетболіста (ріст)
  Запитання другій команді: 
1.     Смертельна хвороба печінки, яка виникає, як правило, у процесі зловживання алкогольними напоями (цироз) 
2.     А.П.Чехов говорив: «Цілувати жінку,яка палить,все одно,що…».Продовжте його вислів  (Цілувати попільничку
3.      Що, відповідно до однієї народної китайської мудрості, приносіть сто печалей і одну радість?(Алкогольні напої)
4.     Діяльність спеціалістів спрямована на зміну поведінки,що, в свою чергу може знизити бажання палити, вживати алкоголь чи наркотики. (Профілактика
5.     Набутий синдром, який викликається вірусом імунодефіциту людини (СНІД). 
6.     Одна з головних складових тютюну. Дуже не безпечна отрута, від однієї краплі якої гине кінь (Нікотин

7.     Яку нагороду отримував переможець олімпійських ігр в Древній Греції   (вінок з гілок оливкового дерева)
Третій раунд “Заморочки з бочки”
Якщо команда правильно відповідає на питання, то отримує 2 бали, якщо відповідь неправильна, то право відповіді передається іншій команді. 
Питання:
1.     Як називається підвищена чутливість організму до дії чинників навколишнього середовища (алергія) 
2.     Що означає слово вітаміни (від лат. «віта-життя»)
3.     У стародавньому Китаї одним з найстрашніших тортур було позбавлення людини цього стану. (Сон). 
4.     Емоційний вираз потреби людини в їжі - це... (апетит) 
5.     Тому, хто починає щоранку з цього знадобиться в два рази менше часу, щоб зібратися і налаштуватися на робочий лад. (Зарядка) 
6.     Як називається порушення нормальної життєдіяльності організму? (хвороба) 
7.     При попаданні у великих кількостях в організм людини цієї отрути, що міститься в тютюні, починаються судоми. (Нікотин) 
8.     До якої хвороби приносить носіння тісного взуття та взуття на підборах (плоскостопість)
9.     Якщо ви не дотримуєтеся цього, то пропадає апетит, зникає сон, зменшується працездатність, так само, це необхідна умова економії часу. (Режим). 
10.           Який лікарський засіб пропагував Дуремар з фільму «Пригоди Буратино»?(піявки)
Четвертий раунд Роби,як я,роби краще
Завдання:Повторювати за дівчинкою під музику рухи і відповідати на питання ведучого. Кожна команда по черзі.
Питання першій команді: 

1.     Який орган людини порівнюють з насосом? (серце) 
2.     Яку функцію виконує шкіра? (захисну) 
3.     Який орган людини одночасно і фільтр, і пічка? (ніс) 
4.     Все життя ходять в обгонку, а обігнати один одного не можуть (ноги) 
5.     Ношу їх багато років, а рахунку їм не знаю (волосся) 
6.     Затоплення водою великої території (повінь)
7.     Тренування організму холодом називається (загартовування)
8.     Загадка, що за голова, що лиш зуби та борода(часник)
  Запитання другій команді: 
1.     Який орган людини порівнюють з комп'ютером? (мозок) 
2.      Які охоронні пости не пропускають в твоє тіло невидимих ворогів-мікробів, вірусів, пил і бруд? (шкіра, ніс, мигдалини) 
3.     Які органи людини страждають при палінні? (легені, серце, мозок) 
4.     Для чого потрібні людині брови, вії, сльози? ( для захисту очей) 
5.     Завжди в роті, та не проковтнеш (мова). 
6.     Живе мій братик за горою, та не зустрінеться зі мною (очі). 
7.     Перша допомога при харчовому отруєнні є (промивання шлунка)
8.     Як називається навчальний предмет, що вивчає здоров’я(Основи здоров’я)

П’ятий раунд Питання від вчителів
Питання:
1.     Назвіть будь ласка,як звали у давньогрецькій міфології богіню здоров’я?І що або хто на зображеннях разом з богінею, як символ мудрості, святості і чистоти?(богиня: Гігієя, обвиває її змія)
2.     Назвіть шість основних складових особистої гігієн?(догляд за шкірою,за волоссям,за порожниною рота,гігієна одягу,взуття,та помешкання)
3.     Що називають соціальним середовищем?(Усі люди,що оточують тебе,стосунки з ними )
4.     Смертельна хвороба дихальних шляхів,яка серед курців зустрічається в 30 разів частіше,ніж серед тих хто не палить(Рак)
Шостий гейм «Конкурс капітанів» 
Відповідати словами: ТАК чи НІ. 
I група питань: 
1.     Чи згодні ви, що зарядка - це джерело бадьорості й здоров'я? (Так) 
2.     Чи вірно, що жуйка зберігає зуби? (Ні) 
3.     Чи вірно, що від куріння щорічно гине понад 10 000 чоловік? (Так) 
4.     Чи вірно, що морква уповільнює процес старіння організму? (Так) 
5.     Чи правда, що є нешкідливі наркотики? (Ні) 
6.     Що можна бачити з заплющеними очима?
a)     Сонце
b)    Сон +
c)     Темрява
II група питань: 

1.     Чи правда, що молоко корисніше йогурту? (Ні) 
2.     Чи правда, що влітку можна запастися вітамінами на цілий рік? (Ні) 
3.     Чи правда, що треба людям випивати дві склянки води? (Так) 
4.     Чи вірно, що наркотики, які курять, не так небезпечні, як внутрішньовенні наркотики? (Ні) 
5.     Чи вірно, що є безалкогольне пиво? (Ні) 
6.     Що означає вираз розбите серце?
a)     Серце погано виконують свої функції
b)    Серце людини, яка зазнала розчарування
c)     поетичний,літературний,термін +
Сьомий раунд «Робимо рекламу». 
Завдання:Кожній команді прорекламувати «продукт» який має відношення до здорового способу життя. Зробити  стенівку, на приготування 5 хв. Поки команди роблять рекламу давайте подивимось сценку
Сценка




Про нас пишуть